PostWysłany: Wto 17:38, 16 Sty 2007    Temat postu: Primiera Divison

Posty: 1846

Skąd: Świdnica

PostWysłany: Śro 16:43, 17 Sty 2007    Temat postu:

Ja uważam,że Premieship jest najmocniejszą,potem Primiera Division i Serie A,liga francuska i Bundesliga.
Mistrzostwo zdobędzie Barcelona,potem Sevilla i Real Madryt.To moje skromne zdanie...

Miko

Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Śro 17:49, 17 Sty 2007    Temat postu:

paolo napisał:

Oczywiście Premiership jest mocną ligą ale moim zdaniem Primiera Division jest mocniejszą teraz najlepsze kluby przeżywają kryzys ale jak wrócą do formy to znów będą mieli problemy ich rywale!!!

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Czw 11:35, 18 Sty 2007    Temat postu:

Trwa walka o Dennisa Króla ( FC Barcelona ) który dostał powołanie do kadry U-16(POLSKA) ... to bardzo duży talent wychował się w niemczech ( pod Duesseldorfem )
dlatego dostał także powołanie od niemieckiej federacji Mad ...
Niemcy wiedzą że mogą stracic wielki talent a Polacy nie chcą dopuścić żeby stało się jak m.in z Podolskim,Klose,Trochowski i.t.d
gdy miał 13 lat grał wówczas w Bayerze Leverkusen wypatrzyli go skauci FCB i odrazu ściągneli go na Camp Nou !! miejmy nadzieje że wszystko będzie dobrze i wybierze polską reprezentację... mamy duże szanse gdyż polki związek rozmawiał z rodzicami

paolo

Posty: 1846

PostWysłany: Pon 15:46, 22 Sty 2007    Temat postu:

Tak zaciętej kolejki jaką było 19. seria spotkań na boiskach w Hiszpanii dawno nie oglądaliśmy. W dziesięciu konfrontacjach padło zaledwie dziewięć bramek. Z tego aż trzy w Barcelonie, gdzie Blaugrana rozprawiła się z beniaminkiem Gimnastic Tarragona wygrywając 3:0.

75.000 kibiców zgromadzonych na Camp Nou mogło świętować efektowne zwycięstwo i powrót na fotel lidera rozgrywek. Na czterech stadionach mecze kończyły się bezbramkowymi rezultatami. Villarreal zremisował u siebie z Sevillą FC, co oznaczało w konsekwencji utratę fotela lidera przez podopiecznych Juande Ramosa. Po słabym spotkaniu punktami podzielili się także Deportivo La Coruna z Espanyolem Barcelona. Także Real Saragossa nie dał sobie rady z beniaminkiem z Huelvy (0:0). Ostatnim identycznym wynkiem zakończyła się konfrontacja Levante UD z Athletic Bilbao. Podział punktów w tym meczu nie zmienił sytuacji żadnej z ekip. Obie znajdują się tuż nad strefą spadkową.

Podział punktów zanotowały także ekipy Realu Betis Sewilla i Racingu Santander, a bramki padły w ostatnich pięciu minutach. Cenne zwycięstwo odniosło Getafe, które po bramce Manu del Morala w 36 sekundzie meczu zapewniło sobie trzy punkty i awans w tabeli na ósmą pozycję. Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli także Królewscy, którzy zajmują obecnie trzecią pozycję, ale Barcie i Sevilli ulegają tylko bilansem bramek.

Po 19. ligowych kolejkach wyraźnie odgrywa się czołowe pięć zespołów, które powinny powalczyć między sobą o mistrzostwo kraju i miejsca w Lidze Mistrzów. Saragossa, Recreativo, Getafe i Osasuna będą walczyć zatem o miejsce premiowane grą w PUEFA oraz dwie ewentualne przepustki czyli Puchar Intertoto.

Spokojne utrzymanie czeka raczej Villarreal, Espanyol, Racing, Deportivo i Celtę. Natomiast Mallorca, Athletic, Levante, Betis, Sociedad i Tarragona walczyć będą o utrzymanie. Coraz miejsze jednak szanse na grę w przyszłym sezonie w Primerze daje się podopiecznym Paco Floresa, którzy przez 19. ligowych spotkań zdobyli zaledwie dziewięć punktów. W najbliższą środę FC Barcelona podejmie w zaległym spotkaniu Real Betis Sewilla. Jeśli wygra umocni się na pozycji lidera, jeśli wygra Real opuści strefę spadkową.

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Czw 7:42, 01 Lut 2007    Temat postu:

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Hiszpanii FC Barcelona przegrała 0:1 (0:0) na Camp Nou z Realem Saragossa.

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Sob 17:31, 03 Lut 2007    Temat postu:

Brazylijski pomocnik FC Barcelony Ronaldinho nie zagra w niedzielnym meczu ligowym przeciwko Osasunie. 27-letni piłkarz nadal odczuwa skutki urazu kostki i kolana, których doznał w meczu Pucharu Hiszpanii przeciwko Realowi Saragossa.

PostWysłany: Pon 20:26, 12 Lut 2007    Temat postu:

Jak donosi "Dziennik", trójka Polaków: Krzysztof Król, Kamil Glik i Szymon Matuszek, która trafiła do Realu Madryt, zbiera bardzo dobre opinie.

PostWysłany: Czw 17:28, 15 Lut 2007    Temat postu:

Valencia CF przedłuża kontrakt z legendą tego klubu - charyzmatycznym bramkarzem Santiago Canizaresem.
do 2009 roku !

paolo

Posty: 1846

PostWysłany: Pon 15:09, 26 Lut 2007    Temat postu:

Real w tym sezonie nie zachwyca, gra bardzo nierówno. W kilku meczach potrafi zagrać piękną piłką, a w kilku następnych przegrać z zespołami z dołu tabeli – mówił przed 140. derby Madrytu Jose Manuel Jurado.
20-letni pomocnik, wychowanek Realu, obecnie zbierający dobre recenzje za występy wÉ Atletico, starał się ze wszystkich sił, aby pokonać bardziej utytułowanego rywala zza miedzy. Starcie w stolicy Hiszpanii zakończyło się jednak tak, jak jesienią – remisem 1:1, choć gospodarze z Estadio Vicente Calderon mogą mówić o sporym niedosycie. Przeważali bowiem niemal od samego początku, co już w 11. minucie udokumentował Fernando Torres, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Ikera Casillasa. Później jednak to golkiper „Królewskich” pracował na miano bohatera wieczoru
A nie mający już nic do stracenia (oczywiście poza posadą po meczu), trener Fabio Capello po przerwie wprowadził „niepokornego” Antonio Cassano. 23-letni Włoch (ostatnio grał ponad 4 miesiące temu) potrzebował zaś zaledwie kilkunastu minut, aby popisać się znakomitym podaniem do Gonzalo Higuaina, który zdobył wyrównującego gola. Dla Argentyńczyka było to premierowe trafienie w barwach Realu.

PostWysłany: Nie 13:14, 04 Mar 2007    Temat postu:

Zwycięzca Pucharu UEFA i Superpucharu Europy, FC Sevilla, pokonała w hitowym meczu 25. kolejki Primera Division triumfatora Ligi Mistrzów i mistrza Hiszpanii, drużynę FC Barcelona 2:1 (1:1) i awansowała - kosztem sobotniego rywala - na pozycję lidera tabeli.
To spotkanie - według niektórych - może zadecydować o zwycięstwie w Primera Division.

Mecz toczony był w bardzo nerwowej atmosferze - aż trzech piłkarzy ukaranych zostało czerwonymi kartkamiProwadzenie dla Barcelony uzyskał strzałem głową w 14. minucie Ronaldinho, który wykorzystał świetną centrę Gianluki Zambrotty i pokonał Andresa Palopa. Po kolejnych 14 minutach mogło być już po meczu. Po faulu Aitora Ocio na Ronaldinho sędzia podyktował rzut karny i ukarał gracza z Sewilli czerwoną kartką. "Jedenastki" nie wykorzystał jednak sam poszkodowany - Ronaldinho uderzył w środek bramki, gdzie spokojnie na piłkę poczekał Palop. W 39. minucie gospodarze wyrównali za sprawą celnego uderzenia z czternastu metrów Aleksandra Kierżakowa.
Po zmianie stron nadal było nerwowo. Po godzinie gry kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Daniel Alves i FC Sevilla objęła prowadzenie. Minutę później siły się wyrównały, gdyż z boiska "wyleciał" Ludovic Giuly. W 77. minucie jego śladami podążył Zambrotta i Barcelona kończyła mecz w "dziewiątkę".
W innym sobotnim meczu Primera Division valencia CF pokonała Celtę Vigo 1:0. Komplet punktów gospodarzom na Estadio Mestalla zapewnił Fernando Morientes. Napastnik Valencii wykorzystał doskonałe podanie Hugo Viany i strzałem z pięciu metrów pokonał Pinto.
Ekipa z Walencji nadal jest trzecia w tabeli. Do prowadzącej Sevilli, która na fotelu lidera zastąpiła Barcelonę, traci cztery punkty Wink

OLGA

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 320

Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Sob 22:19, 10 Mar 2007    Temat postu:

Właśnie rozpoczęła sie "WIELKA WOJNA",jak to nazwało BRAVO Sport! FC Barcelona vs Real Madryt:)
Ciekawy pojedynek naprawde.
Trenerzy wystawili najmocniejszy skład.
Ciekawe jaki występ zaliczą Ronaldinho,Eto,Deco i Messi z Barcy???
A co pokażą Raul,Guti,Cannvaro i nasz "były diabeł" van Nisterloy???
Obie drużyny odpadły z Ligii Mistrzów.Teraz chcą udowodnić swoim kibicom,że to było jedynie potknęcię,że stać ich na wszystko!!!
Kto zwycięży?? OGLĄDAJMY!!!
Ja stawiam na Real!!

Ostatnio zmieniony przez OLGA dnia Sob 22:44, 10 Mar 2007, w całości zmieniany 1 raz
OLGA

Posty: 320

PostWysłany: Sob 22:23, 10 Mar 2007    Temat postu:

No i miałam rację.Wspaniałe widowisko!!!
Jest zaledwie 13 min meczu,a na stadionie Nou Camp padły już 3 gole!!
5 min- van Nisterloy,
11 min- L.Messi,
13 min- van Nisterloy,
FC Barcelona-Real Madryt 1-2

A do końca spotkania jeszcze tyle czasu:)
Naprawde warto oglądać

OLGA

Posty: 320

PostWysłany: Sob 22:29, 10 Mar 2007    Temat postu:

Pragnę przypomnieć,że Villarreal pokonał na wyjazdowym meczu Levante 2-0 po golach:
9 min- D.Forlan,
73 min- G.Franco,
W meczu tym zobaczyliśmy aż 5 żółtych kartek!!

OLGA

Posty: 320

PostWysłany: Sob 22:39, 10 Mar 2007    Temat postu:

Co za spotkanie!! W 28 minucie drugiego gola dla Barcelony strzelił L.Messi!
Obie drużyny grają na równym poziomie. Dwaj strzelcy bramek Messi i van Nisterloy idą łeb w łeb!! Grin
Zapewne zobaczymy jeszcze niejedną bramkę w tym spotkaniu!!
To jest walka o HONOR i UZNANIE W HISZPANII!!! Grin

OLGA

Posty: 320

PostWysłany: Nie 9:26, 11 Mar 2007    Temat postu:

FC Barcelona - Real Madryt 3:3 (2:2)
Bramki: Lionel Messi - trzy (11, 28 i 90 min.) - Ruud van Nistelrooy - dwie (5 i 13 min. - karny), Sergio Ramos (73 min.).

Sędzią spotkania był Alberto Undiano Mallenco (Pampeluna).

Mecz zakończył się remisem 3-3. Na stadionie Nou Camp mogliśmy oglądać 6 bramek!!!
Bohaterem spotkania został Leo Messi,który strzelił gola w 90 min doprowadzając tym do remisu.
Od 45 minuty Barcelona grała w osłabieniu,gdyż czerwoną kartkę (po dwóch zółtych) ujrzał obrońca-Oleguer.
Mecz rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie! Obu drużynom zależało na zwycięstwie.
Dużo pracy miał sędzia,który pokazał aż 10 żółtych kartek!!
Oto skład,w których wystąpiły oba zespoły:

Barcelona: Victor Valdes - Oleguer, Lilian Thuram, Carles Puyol - Rafael Marquez (83 min. - Eidur Gudjohnsen), Deco (71 min. - Juliano Beletti), Xavi, Andres Iniesta - Lionel Messi, Samuel Eto'o (46 min. - Sylvinho), Ronaldinho.

Real: Iker Casillas - Michel Salgado, Ivan Helguera, Sergio Ramos, Miguel Torres - Fernando Gago, Mahamadou Diarra, Guti (83 min. - Ruben De la Red) - Raul (61 min. - Robinho), Gonzalo Higuain - Ruud van Nistelrooy.

Ostatnio zmieniony przez OLGA dnia Nie 9:32, 11 Mar 2007, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Nie 19:56, 11 Mar 2007    Temat postu:

Niespodziewanej porażki doznali piłkarze FC Sevilla w meczu 26. kolejki Primera Division, przegrywając w Tarragonie z przedostatnim w tabeli Gimnastic 0:1
Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 76. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Javier Portillo.

Wpadka podopiecznych Juande Ramosa najbardziej ucieszyła FC Barcelona - Katalończycy dzięki sobotniemu remisowi z Realem Madryt zrównali się punktami z ekipą z Sewilli.
Hehe cuda się zdażają i znowu mamy sytuację, w której jedna z ostatnich w tabeli drużyn ogrywa jednych z najlepszych Grin Tak jak w pojedynku między MU, a WHU Wink

paolo

Posty: 1846

PostWysłany: Wto 21:46, 20 Mar 2007    Temat postu:

Pomocnika hiszpańskiego klubu piłkarskiego Deportivo La Coruna Juana Carlosa Valerona czeka trzecia operacja kolana. Oznacza to dla niego wykluczenie z gry do końca sezonu. Valeron zerwał ścięgno w kolanie podczas meczu ligowego w styczniu 2006 roku. Ponownie doznał kontuzji sześć miesięcy później w meczu towarzyskim.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Manchester United Strona Główna -> Piłka nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)