PostWysłany: Śro 10:04, 07 Mar 2007    Temat postu:

Senior

Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 150

PostWysłany: Śro 11:59, 07 Mar 2007    Temat postu:

Dziś Celtic Glasgow zagra na wyjeździe z AC Milan w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Okazję do zaprezentowania swoich nieprzeciętnych umiejętności będzie miał Artur Boruc. To właśnie Polak ma zatrzymać dzisiaj gwiazdy z Mediolanu. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Śro 12:58, 07 Mar 2007    Temat postu:

Trener Chelsea Jose Mourinho przyznał po spotkaniu z FC Porto, wygranym przez londyńczyków 2:1, że w przerwie musiał poważnie porozmawiać ze swoimi piłkarzami i dał im swego rodzaju ultimatum.

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

Mecz Velencii z Interem w 1/8 finału Ligi Mistrzów zakończył się wielką bijatyką, a najbardziej negatywną postacią stał się rezerwowy obrońca hiszpańskiego zespołu David Navarro, który podleciał do grupy przepychających się zawodników obu zespołów i uderzył w twarz Nicolasa Burdisso i zaczął uciekać. Piłkarz lidera Serie A ma złamany nos.

paolo

Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 1846

Skąd: Świdnica

PostWysłany: Śro 21:37, 07 Mar 2007    Temat postu:

Bayern pięknie prowadzi z Realem 1:0,po bramce Makaya w 15. sekundzie,po błędzie Roberto Carlosa. A ManUtd remisuje do przerwy z Lille 0:0,w pozostałych meczach remisy do przerwy - na San Siro Milan z Celtikiem,a w Londynie Arsenal z PSV.

mAdZiK

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 913

Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Czw 6:57, 08 Mar 2007    Temat postu:

MAMY AWANS!!! Happy
Drugi mecz 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem United, a OSC Lille zakończył się ponownie wygraną "Czerwonych Diabłów" 1:0 (0:0). Tym samym MU awansował do ćwierćfinału.
Pierwsza połowa rewanżowego meczu pozostawiła pewien niedosyt wśród kibiców zgromadzonych na Old Trafford. Niemrawe ataki Lille rozbijały się o dobrze dysponowaną obronę MU. Gospodarze mający jednobramkową zaliczkę z pierwszego meczu przeprowadzali jedynie sporadyczne kontrataki.

Drużyna z Manchesteru w 15. minucie miała dwie dobre sytuacje do uzyskania prowadzenia. Najpierw strzał z woleja Wayna Rooneya został sparowany na aut przez defensora Lille, a następnie po rzucie rożnym O'Shea strzelił głową w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Sylvę.
Najgroźniejszą akcję w pierwszej połowie Lille przeprowadziło w 23. minucie kiedy to Keita strzałem głową z 10. metrów chciał zaskoczyć Van der Sara. Holenderski bramkarz był jednak na posterunku.

Pod koniec pierwszej połowy szarżującego na bramkę gości Cristiano Ronaldo faulował w polu karnym obrońca Lille. Sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia gracza drużyny przyjezdnej. Ukarał natomiast Portugalczyka żółtą kartką za rzekomą próbę wymuszenia "jedenastki".

Po przerwie goście ruszyli do odważniejszych ataków. Już 3 minuty po zmianie stron szansę do zdobycia prowadzenia dla gości zmarnował Odemingue, który trafił w słupek bramki Van der Sara.

Z każdą kolejną minutą Lille atakowało większą liczbą zawodników. Jedna z takich akcji zakończyła się szybką kontrą gospodarzy - w 72. minucie Cristiano Ronaldo pociągnął piłkę do linii końcowej i zacentrował na 7. metr przed bramkę Sylvi do nieobstawionego Larssona, który głową wpakował piłkę do siatki.

Po zdobyciu bramki przez Manchester United trener gości, Claude Puel, postawił wszystko na jedną kartę dokonując podwójnej zmiany. Podopieczni francuskiego trenera jednak do końca spotkania nie potrafili sforsować defensywy "Czerwonych Diabłów".

Całe spotkanie na ławce rezerwowych MU spędził Tomasz Kuszczak.

Manchester United - OSC Lille 1:0 (0:0)
Bramka - Henrik Larsson (72 min.)
Sędziował: Luis Medina Cantalejo (Hiszpania)
Pierwszy mecz - zwycięstwo 1:0 Manchesteru
Awans - Manchester.

Manchester United: Edwin Van der Sar - Gary Neville, Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Mikael Silvestre - Cristiano Ronaldo (82 min. - Park Ji-Sung), John O'Shea, Michael Carrick, Paul Scholes, Wayne Rooney (82 min. - Kieran Richardson) - Henrik Larsson (75 min. - Alan Smith)

Lille: Tony Sylva - Mathieu Chalme, Efstathios Tavlaridis, Nicolas Plestan, Gregory Tafforeau - Jean II Makoun, Stephane Dumont (74 min. - Kevin Mirallas), Kader Keita, Michel Bastos (46 min. - Mathieu Debuchy), Ludovic Obraniak - Peter Odemwingie (74 min. - Nicolas Fauvergue)
Nie było żadnych rewelacji, ale liczy się wygrana Happy
Losowanie par ćwierćfinałowych i półfinałowych odbędzie się w najbliższy piątek. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi nsport. Początek o godz. 11:30. Happy

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Czw 7:35, 08 Mar 2007    Temat postu:

W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów AC Milan pokonał po dogrywce Celtic Glasgow 1:0 i awansował do ćwierćfinału rozgrywek
Fantastyczna postawa Artura Boruca nie pomogła Celtikowi w awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Polak bronił znakomicie, ale w dogrywce zdołał pokonać go Kaka. Oprócz Milanu, w środę do najlepszej ósemki awansował Manchester United, PSV Eindhoven i Bayern. W spotkaniu w Monachium padł najszybszy gol w historii LM.
Nasz bramkarz popisał się wieloma znakomitymi interwencjami i w ocenie Sky Sports zasłużył na bliską ideału notę - 9 (skala 1-10).

Jeszcze wyżej postawę Polaka w meczu z Mediolanie ocenili fani Celtiku, którzy przyznali mu średnio notę – 9,3.
Trener Milanu Carlo Ancelotti stwierdził po meczu z Celtikiem, że Szkoci bardzo skomplikowali życie jego zespołowi, a na szczególne wyrazy uznania zasłużył Artur Boruc, który aż do trzeciej minuty dogrywki zachowywał czyste konto.

paolo

Posty: 1846

PostWysłany: Czw 13:10, 08 Mar 2007    Temat postu:

Bayern Monachium, AC Milan, PSV Eindchoven i Manchester United uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. We wtorek awans zapewnili sobie piłkarze Chelsea Londyn, AS Romy, Liverpoolu i Valencii. Odpadł Celtic Glasgow Artura Boruca i Macieja Żurawskiego.

Zobacz galerię zdjęć ze środowych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów:

Na ćwierćfinale udział w tegorocznej edycji LM zakończyła broniąca trofeum Barcelona, która wprawdzie wygrała w rewanżowym meczu z Liverpoolem 1:0, ale do półfinału awansował angielski zespół. Jej los podzielił inny hiszpański gigant - Real Madryt, przegrywając z Bayernem 1:2.

Mecz w Monachium miał niezwykłą dramaturgię. Gospodarze prowadzili już 2:0 i wydawało się, że rozgromią utytułowanego rywala, gdy na 10 minut przed końcem Real zdobył z rzutu karnego kontaktowego gola. Hiszpański zespół potrzebował już tylko jednej bramki do awansu, jednak Bawarczycy zdołali obronić korzystny wynik. Roy Makaay z Bayernu zdobył gola już w 10. sekundzie meczu i była to najszybciej strzelona bramka w historii Ligi Mistrzów.

Spośród trzech hiszpańskich drużyn do ćwierćfinału awansowała ta najmniej utytułowana - Valencia, która wyeliminowała pewnie zmierzający po mistrzostwo Włoch Inter Mediolan. W obu spotkaniach zanotowano remisy, a o awansie drużyny hiszpańskiej zdecydowały dwie bramki zdobyte przed dwoma tygodniami w Mediolanie. W rewanżu żadnej z ekip nie udało się zdobyć gola. Spotkanie zakończyło wielką bijatyką, w której wzięła udział większość piłkarzy. Wszczął ją rezerwowy obrońca hiszpańskiego klubu David Navarro. Po końcowym gwizdku wbiegł on na boisko i uderzył w twarz pomocnika Interu Nicolasa Burdisso, któremu złamał nos.

Do ćwierćfinału awansował natomiast inny zespół z Mediolanu, AC Milan, który dopiero po dogrywce wyeliminował Celtic Glasgow. W regulaminowym czasie był bezbramkowy remis, podobnie jak dwa tygodnie wcześniej w Glasgow. O sukcesie Milanu zadecydowała bramka zdobyta w doliczonym czasie gry przez Kakę. Wcześniej Artut Boruc efektownymi interwencjami kilka razy uratował swój zespół przed stratą gola. Nie grał kontuzjowany maciej Żurawski.

Drugim włoskim zespołem w 1/4 finału jest Roma, która we wtorek wyeliminowała Olympique Lyon.

Blisko historycznego osiągnięcia były zespoły z Anglii. Jeszcze nigdy cztery zespoły z jednego kraju nie grały w ćwierćfinałach LM. W środę do Chelsea i Liverpoolu dołączył Manchester United po wyeliminowaniu Lille, ale zawiódł Arsenal, który dosyć niespodziewanie zaledwie zremisował u siebie z PSV Eindhoven 1:1 (pierwszy mecz wygrał holenderski zespół 1:0). Obie bramki w tym spotkaniu zdobył brazylijski obrońca PSV Alex - najpierw samobójcza, a później dającą awans swojemu zespołowi.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek.

Drużyna kolejki” Ligi Mistrzów:

Boruc (Celtic Glasgow) – Miguel (Valencia), Carragher (Liverpool), Alex (PSV Eindhoven), Tonetto (AS Roma) – Quaresma (FC Porto), Kaka (AC Milan), Schweinsteiger (Bayern Monachium), Mancini (AS Roma) – Makaay (Bayern Monachium), Larsson (Manchester United).

Devilek
Senior

Posty: 150

PostWysłany: Czw 13:16, 08 Mar 2007    Temat postu:

Włoscy sprawozdawcy i komentatorzy piłkarscy podczas środowego meczu Ligi Mistrzów AC Milan z Celticem Glasgow nie kryli słów uznania i podziwu dla polskiego bramkarza szkockiego klubu Artura Boruca.

Devilek
Senior

Posty: 150

PostWysłany: Pią 11:13, 09 Mar 2007    Temat postu:

Boruc: obroniłem o jeden strzał za mało
Dziennik | 2007.03.09 06:48 --> zródło

Włoskie media wychwalają Artura Boruca pod niebiosa. Bramkarz Celticu napsuł sporo krwi napastnikom AC Milan w meczu Ligi Mistrzów.

Był pan pod ciągłym ostrzałem ze strony Milanu, aż w końcu puścił pan tę jedną bramkę. Zabrakło szczęścia?

Artur Boruc: Zagraliśmy po prostu gorzej od Milanu, jesteśmy słabszą drużyną. Jestem zawiedziony wynikiem. Tak bardzo, że chętnie skupię się teraz na meczach ligowych.

Wie pan, że na pańską bramkę Włosi oddali aż 36 strzałów?

- Cóż, to tylko świadczy o tym, że byliśmy słabsi i że zasłużenie przegraliśmy.

Ale dzięki temu pan miał pole do popisu, broniąc strzały Kaki, Seedorfa, Inzaghiego i Gilardino.

- Ale to niestety nie wystarczyło. Obroniłem o jeden strzał za mało. Trzeba zawsze patrzeć na końcowy wynik, a nie na przebieg meczu. Nie mam się więc z czego cieszyć, bo przegraliśmy.