PostWysłany: Pon 15:10, 15 Sty 2007    Temat postu: FA Cup - sezon 2006/07

W tym temacie rozmawiamy o rozgrywkach które cieszą sie w Angli wielką popularnością.

Posty: 1846

Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pon 15:15, 15 Sty 2007    Temat postu:

Wielką popularnością i to najstrsze rozgrywki krajowe na świecie.Oto małe info z wikipedii:

Puchar Anglii (F.A. Cup) - najstarsze narodowe rozgrywki piłkarskie na świecie. Organizatorem jest Angielska Federacja Piłkarska (The Football Association). W rozgrywkach biorą udział wszystkie angielskie kluby piłkarskie zrzeszone w związku.

Pierwszy finał tych rozgrywek odbył się 16 marca 1872 r. pomiędzy drużynami The Wanderers Londyn i Royal Engineers Chatham, w obecności dwóch tysięcy widzów zgromadzonych na Kennington Oval. Wygrali ci pierwsi, a jedynego gola zdobył Morton Peto Betts. Wink

paolo

Posty: 1846

PostWysłany: Pon 20:27, 22 Sty 2007    Temat postu:

Manchester United vs. Porsmuth ( 2 : 1 pasuje Question )

PostWysłany: Nie 21:22, 28 Sty 2007    Temat postu:

W IV rundzie Pucharu Anglii, Manchester United podejmował na Old Trafford zespół Portsmouth. Goście byli rewelacją początku sezonu Premiership, jednak w ostatnim czasie nieco osłabli przesuwając się kilka pozycji w dół tabeli. Dzisiejsze spotkanie było jednak meczem pucharowym, a jak wiemy te mają swoje zasady. „Czerwone Diabły” przystąpiły w mocnym składzie. Warto podkreślić że w bramce od pierwszych minut zagrał Tomek Kuszczak. Siłę ognia United stanowił Larsson i Solskjaer, czyli dwaj doświadczeni Skandynawowie. Pomoc bez zmian: Park, Carrick, Giggs, Scholes. W kadrze na mecz zabrakło Ronaldo, a na ławce zasiedli Rooney, O’Shea, Fletcher, Silvestre i VDS.
Pierwszy kwadrans spotkania mógł rozpocząć się źle dla United bowiem przy jednej z interwencji w polu karnym mało brakowało by Tomek Kuszczak spowodował rzut karny dla gości. Na szczęście sędzia nie dał się zwieść graczom Pompey i pozwolił na dalszą grę.W 16 minucie meczu dwójkowa akcja Larsson – Scholes, Szwed podaje do Paula, ten mija obrońcę i pada w polu karnym gości. Sędzia pozostał jednak niewzruszony na protesty graczy United i nakazał dalszą grę.W 36 minucie łatwa strata gości w środku pola. Piłkę przejmuje Giggs podając ją do Larssona. Szwed uderza na bramkę ale w ostatniej chwili obrońcy wybijają na rzut rożny. Chwilę po wykonaniu rzutu rożnego uderzał Carrick, James z największym trudem broni.W 56 minucie meczu Manchester United obejmuje prowadzenie. Niestety sędzia jest innego zdania. Według niego Larsson w tej akcji był na spalonym. Fatalna decyzja sędziego.Ataki United w 76 minucie przyniosły pożądany efekt. Rooney który na boisku pojawił się kilka minut wcześniej wykorzystuje dobre podanie Giggs’a i zdobywa tym samym prowadzenie dla United!Ohhhh, w jaki piękny sposób Rooney podwyższa na 2:0 i zamyka usta wszystkim krytykom. Na sześć minut przed końcem Wayne fantastycznym strzałem pokonuje Jamesa i stawia kropkę nad przysłowiowym ‘i’ eliminując Portsmouth z FA Cup.
Szybka odpowiedź rywali w postaci bramki kontaktowej, chyba jednak trochę spóźnionej. Strzelcem ten który dzisiaj najbardziej zagrażał Tomkowi – Pedro Mendes. Była to 86 minuta gry.
GLORY,GLORY MAN UTD!!!
Manchester United – Portsmouth 2:1

Bramki: Wayne Rooney 76’, Wayne Rooney 84’ – Pedro Mendes 86’
Kartki: Richard Hughes 63'

Składy:

ManU:Kuszczak - Neville, Ferdinand, Vidic, Evra - Park, Carrick, Scholes, Giggs (Fletcher 85') - Larsson, Solskjaer (Rooney 60')

Portsmouth:James - Johnson, Primus, Campbell, Lauren - Kranjcar (Mwaruwari 79'), Mendes, O'Neil, Hughes (Douala 80'), Taylor - Cole (Kanu 62')

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Pon 14:46, 29 Sty 2007    Temat postu:

Noty piłkarzy MU w "The Sun": Tomasz Kuszczak 7 - Gary Neville 7, Rio Ferdinand 7, Nemanja Vidic 6, Patrice Evra 8 - Park Ji-Sung 6, Michael Carrick 6, Paul Scholes 7, Ryan Giggs 9 (Darren Fletcher 5) - Ole Gunnar Solskjaer 5 (Wayne Rooney 9), Henrik Larsson 7.

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Czw 18:27, 15 Lut 2007    Temat postu:

Arsenal Londyn pokonał w czwartej rundzie Pucharu Anglii po dogrywce Bolton Wanderers 3:1 (1:0, 1:1) i zapewnił sobie awans do następnej tury rozgrywek...

PostWysłany: Sob 20:14, 17 Lut 2007    Temat postu:

W meczu 1/8 finału Pucharu Anglii Manchester United z Tomaszem Kuszczakiem w bramce zremisował 1:1 z Reading FC. Konieczne będzie powtórzenie meczu.

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Sob 20:15, 17 Lut 2007    Temat postu:

Manchester zagrał dziś przeciętnie a Cris zmarnował takie sytuacje że to aż w głowie się nie mieści
a Saha w końcówce niee ! żal ...sorki że takie ostre słowa ale słuszne

paolo

Posty: 1846

PostWysłany: Sob 20:24, 17 Lut 2007    Temat postu:

Trzeba ich mocniej skrytykować Exclamation
Co to za gra Question
No,ale z drugiej strony,będzie się pojawiał Manchester United,którego my,kibice RD nie znamy... Sad

paolo

Posty: 1846

PostWysłany: Sob 20:27, 17 Lut 2007    Temat postu:

Aha i bramki strzelili Michael Carrick,a po przerwie wyrównał Brynjar Gunnarsson strzałem z główki.

mAdZiK

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 913

Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Sob 20:41, 17 Lut 2007    Temat postu:

Ehh no nie wyszło to fajnie:/ mogli sie bardziej postarac.Arsenal tez zremisowal, a Chelsea niestety wygrala.MU grali jak nie Diabły :(szkoda gadac Sad

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Pon 9:55, 19 Lut 2007    Temat postu:

Tomasz Kuszczak nie zawinił wprawdzie przy bramce strzelonej przez Reading w meczu 1/8 finału Pucharu Anglii, w którym Manchester United zremisował 1:1, ale miał kilka niepewnych interwencji.

więcej na :

Devilek
Senior

Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 150

PostWysłany: Pon 9:58, 19 Lut 2007    Temat postu:

Polak od dziennikarzy „The Sun” otrzymał notę „5” (skala 1-10). Najlepszym graczem spotkania uznano bramkarza Reading FC Adama Federici – nota „9” powiem szczerze że Kuszczak nie grał pewnie

paolo

Posty: 1846

PostWysłany: Pon 21:27, 26 Lut 2007    Temat postu:

Już jutro rewanż z Reading Exclamation Obyśmy wygrali i zdobyli potrójną koronę- LM,FA Cup i mistrzostwo Grin

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Wto 13:13, 27 Lut 2007    Temat postu:

Polski bramkarz Manchesteru United Tomasz Kuszczak zagra we wtorek w powtórkowym, wyjazdowym meczu V rundy Pucharu Anglii przeciwko Reading FC.

Posty: 1846

Cóż to był za początek ! Ledwo weszli na boisko a urządziliśmy sobie ostre strzelanie ! Gabriel Heinze z lewej nogi,Louis Saha z 11 metrów,ale nie z karniaka i Ole Guinar Solsjaker zamieścił piłkę w siatce. Ale co to?? Honorowy gol dla Reading,dobrze wykonany rzut rożny. 3-1 po 25 minutach gry na Madejski Stadium.

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Wto 21:35, 27 Lut 2007    Temat postu:

ciekawy spotkanie jak zawsze z zacinianiem w tle w necie...hehe do boju RED ARMY

Miko

Posty: 2181

Skąd: WLKP

PostWysłany: Wto 21:38, 27 Lut 2007    Temat postu:

wszyscy zawodnicy zasługują jak narazie na 7/8 HappyHappyHappyHappyHappyHappyHappyHappy

paolo

Posty: 1846

PostWysłany: Wto 21:41, 27 Lut 2007    Temat postu:

Ucichło trochę. Przypominam,że mecz można śledzić na [link widoczny dla zalogowanych] lub [link widoczny dla zalogowanych] chyba że jakiś szczęśliwiec posiada Cyfrę +,no ale cóż są skróty i powtórki na Cyfrowym Polsacie Wink